Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Бројот на баратели на работа во Франција со скок од 8,1 отсто во 2020 година

- На крајот на 2020 година, бројот на баратели на работа од категорија А во Франција изнесувал 3,574 милиони, што претставува скок од 8,1 отсто, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close