0_Магазин.ПорталЗанимливости

Бројот 13 не секаде е најнесреќниот

Патем, од каде потекнува светскиот страв од петок тринаесетти? Според порталот „Квизклаб“, тоа е изворно нордиски мит, за 12-те богови што вечерале без Локи, богот измамник меѓу нив.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close