0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Брнз: Задоволни сме од тековните разговори меѓу Софија и Скопје во насока на отворање на патот кон ЕУ за Северна Македонија

Гледаме позитивен пад напред и задоволни сме од тековните разговори меѓу Северна Македонија и Бугарија за унапредување на членството на Северна Македонија во ЕУ, напиша на Твитер американската амбасадорка, Кејт Брнз.

Back to top button
Close
Close