0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Брнз: Не може да има изговор за ваков акт на политичко насилство, од ова ќе излеземе посилни

-Благодарна сум за изразите на грижа и поддршка од пријателите и партнерите во Северна Македонија кои ја пренесоа својата верба во силата и отпорноста на американската демократија. Знам дека од ова ќе излеземе посилни и оти доаѓаат подобри денови, напиша на Твитер американската амбасадорка.

Back to top button
Close
Close