0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Брнз: Корупцијата ги загрозува сите елементи што ги врзуваат нашите општества

Корупцијата ги загрозува сите елементи што ги врзуваат нашите општества - меѓусебната доверба едни во други и во Владата, вербата во правичност и правична правда и довербата да гради, поттикнува раст и да се унапредува економијата, објави на Фејсбук американската амбасадорка во земјава, Кејт Мари Брнз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close