0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Брнс на средба со независните пратеници, разговарале за важноста за законот за јавно обвинителство

Законот за јавно обвинителство бил тема на разговор на групата независни пратеници од ВМРО-ДПМНЕ со амбасадорката на САД Кејт Мари Брнс, која на својот Твитер профил објави дека одржала продуктивна средба за поддршка на реформите.

Скопје, 3 февруари 2020 (МИА) – Законот за јавно обвинителство бил тема на разговор на групата независни пратеници од ВМРО-ДПМНЕ со амбасадорката на САД Кејт Мари Брнс, која на својот Твитер профил објави дека одржала продуктивна средба за поддршка на реформите.

-Одржав продуктивна средба со групата независни пратеници денеска, за важноста од поддршката на континуираните реформи, вклучувајќи го и законот за јавното обвинителство, кој ги унапредува целите за владеење на правото, транспарентност, одговорност и добро владеење, напиша Брнс на профилот. бк/мд/

Back to top button
Close
Close