0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.Портал

Брнабиќ: Србија вечерва еднострано ја повлекува одлуката за протерување на амбасадорот на Црна Гора

Претседателот Вучиќ ја разбира и ја поддржува оваа одлука, бидејќи е во согласност со Виенската конвенција и протоколите. Но, ни кажа дека конвенциите се важни, но дека животот и нашето пријателство со Црна Гора се поважни, рече Брнабиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close