БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Брнабиќ: Во Србија вакцинирани 50,1 отсто од полнолетните граѓани

Поминавме 50 отсто од вакцинирани полнолетни граѓани -моментално 50,1 отсто (2.705.458 вакцинирани). Сурчин, Чуприја, Прешево, Врчац и Прокупље се приклучија на групата од 58 локални самоуправи со над 50 отсто од вакцинираните. Секое вакцинирано лице - поголема сигурност за сите нас. #ВакцинирајСе., напиша Брнабиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close