Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Брнабиќ: Србија единствена земја во светот каде граѓаните може да ја бираат вакцината

Српската премиерка, Ана Брнабиќ, по повод стоте дена од работата на владата, изјави дека досега се вакцинирани околу 520.000 граѓани и дека Србија е единствената земја во светот каде граѓаните имаат право да изберат која вакцина ќе ја примат, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close