БалканДописници Свет

Брнабиќ: Србија е сè уште без колективен имунитет, граѓаните треба да се вакцинираат

На панел дискусијата „Година на промени - здравје, пандемија, лекции“, организирана од Хемофарм, Брнабиќ изјави дека луѓето не чувствуваат потреба да се вакцинираат благодарение на моментално позитивната состојба, дека 0,8-0,9 отсто се позитивни на вирусот во однос на бројот на тестирани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close