БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Брнабиќ: Само преку дијалог можеме да дојдеме до договор

Премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ денеска на Преспа форумот во Охрид изјави дека регионот на Западен Балкан треба да продолжи со евроинтеграциите, но исто така и дека фокусот треба да биде ставен на соработката што може да го подобри квалитетот на животот на граѓаните, соопштија од српската Влада.

Back to top button
Close
Close