Дописници Свет

Брнабиќ:Пола милион пријавени за вакцинација, 50.000 вакцинирани, во план производство на Спутник V

„Утрово, околу 8,30 часот, ја надминавме бројката од 50. 000 вакцинирани лица, изјави премиерката Ана Брнабиќ за ТВ Хепи и оцени дека „Србија во моментот има 1.054.950 вакцини, со тоа што некои веќе се потрошени”, наведувајќи дека е горда на успехот на земјата во борбата против ковид 19 , но исто така и дека „ова е маратон кој бара секојдневна борба“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close