Svet.SlajderБалкан

Брнабиќ: Од дијалогот Белград – Приштина зависи стабилноста на целиот регион

Српската премиерка Ана Брнабиќ, која учествува на лидерската вечера во Брисел со другите пет лидери од земјите од Западен Балкан на покана на шефот на европската дипломатија се осврна накусо на дијалогот Белград - Приштина, што е една од главните точки на разговор вечерва, јави дописничката на МИА од Брисел

Back to top button
Close
Close