БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Брнабиќ: Обврзната вакцинација на лекарите би создала други проблеми

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска изјави дека воведувањето задолжителна вакцинација против Ковид-19 за здравствените работници ќе отвори други проблеми за Србија и на крајот ќе ја доведе земјата пред Европскиот суд за човекови права во Стразбур

Back to top button
Close
Close