0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБалканБалкан.ПорталБизнисБизнис.ПорталДописници СветПолитика

Брнабиќ на средбата со Мицотакис го истакнала значењето на брзата пруга Белград – Северна Македонија

Премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ, денеска во Атина, во рамки на Економскиот форум Делфи, на состанокот со премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис, говорејќи за економските односи го истакнала значењето на два проекта - брзата железница и гасното поврзување, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close