БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Брнабиќ: На Србија и се доставени вкупно два милиона вакцини

Премиерката Ана Брнабиќ најави дека денеска напладне во Србија ќе пристигнат уште 46.800 вакцини од компанијата Фајзер, а утрово се испорачани 50.000 вакцини на Спутник и посочи дека во Србија досега се испорачани вкупно два милиона вакцини, јави допсиникот на МИА од Белград

Back to top button
Close
Close