0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Брнабиќ: Иницијативата „Отворен Балкан“ овозможува регионот да има иднина

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на луѓето во регионот на сосема поинаков начин, поврзување на економијата и поинаков, многу подинамичен економски раст и развој, јави дописникот на МИА од Белград.

Back to top button
Close
Close