БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Брнабиќ и Вархеји за динамиката на активности во процесот на пристапување во ЕУ

Премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ, денеска одржа онлајн состанок со Европскиот комесар за проширување и соседство, Оливер Вархеји, јави дописникот на МИА од Белград.

Back to top button
Close
Close