0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталБалканБалкан.ПорталПолитика

Брнабиќ: Ќе ѝ помогнеме на С Македонија во регистрација на вакцината, понудивме лекарите да можат и во Србија да се вакцинираат

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Србија сака да им помогне на околните земји во однос на вакцинацијата против коронавирусот, потсетувајќи дека претседателот Александар Вучиќ и премиерот на Северна Македонија Зоран Заев се договориле Србија да ѝ помогне на С Македонија со 8.000 дози, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close