БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Брнабиќ: До крајот на април 40 отсто од населението во Србија ќе биде вакцинирано

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека до крајот на април 40 отсто од населението во државата ќе биде вакцинирано барем со првата доза и најави дека повеќе од 660.000 вакцини ќе пристигнат до понеделник.

Back to top button
Close
Close