БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Брнабиќ ја поддржува мерката за задолжителна вакцинација на здравствените работници

Лекарите мора да се водат како пример, тоа е дел од нивната одговорност и верувам дека 100 отсто од здравствените работници треба да се вакцинираат против Ковид, изјави денеска премиерката на Србија, Ана Брнабиќ.

Back to top button
Close
Close