СветСвет.Портал

Британско-австралиски академик ослободена во замена за тројца Иранци

Иран ја ослободи британско-австралиската академик Кајли Мур-Гилбрет во замена за тројца Иранци кои биле во притвор во странство, јави интернет страница поврзана со иранската државна телевизија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close