Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Британските власти ја разгледуваат можноста за воведување „ковид пасоши“

Британските власти ја разгледуваат можноста за воведување „ковид пасоши“ за оние кои биле вакцинирани против новиот вид коронавирус, објави весникот „Сандеј Тајмс“, повикувајќи се на свои извори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close