Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Британскиот воен аташе повикан во руското Министерство за одбрана

Воениот аташе во британската Амбасада во Москва денеска е повикан во Министерството за одбрана на Руската Федерација поради инцидентот со британскиот разурнувач во Црното Море, што се случи пред неполни два часа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close