БизнисЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Британскиот туристички сектор најави отпуштања по слабата летна сезона

Британскиот туристички сектор подготвува нов бран отпуштања поради рестриктивните владини регулативи за патувања што ја уништија летната сезона, соопшти денеска здружението АБТА.

Back to top button
Close
Close