Европа

Британскиот систем е преоптоварен, неопходни нови мерки

Највисоките британски здравствени власти од Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска предупредија денеска дека постои реален ризик здравствениот систем во многу делови на земјата да биде преоптоварен во следните три недели, доколку не бидат воведени нови мерки против епидемијата на коронавирус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close