ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Британскиот премиер Борис Џонсон објави нов карантин за државата

Новите мерки ќе траат барем до средината на февруари, иако Велика Британија го забрза процесот на вакцинација, со што стана првата земја во светот што користи вакцина од Астразенека и Универзитетот Оксфорд.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close