0_Магазин.ПорталЗанимливости

Британски таблоид треба да ѝ плати на Меган Маркл 450.000 фунти за судски трошоци

На рочиштето одржано со видеоврска вчера, судијата ѝ наложи на групацијата „Асошиејтед њуспејперс“ да плати 450.000 фунти за судските трошоци. Инаку, адвокатот на војвотката од Сасекс, Јан Мил побара 750.000 фунти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close