ЕвропаСвет.Слајдер

Британски регулатор бара 40 проценти жени во администрацијата и поголема етничка разновидност

Британското финансиско регулаторно тело денеска повика повеќе жени и припадници на малцинства кои не се белци да бидат назначени во раководствата на најголемите британски компании, истакнувајќи дека најмалку 40 проценти од членовите на управите мора да бидат жени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close