ЕвропаЕвропа.Портал

Британски научници почнаа со тестирање вакцина против коронавирус на животни

Научници од Велика Британија почнаа со тестирање вакцини против коронавирус на животни.

Лондон, 12 февруари 2020 (МИА) – Научници од Велика Британија почнаа со тестирање вакцина против коронавирус на животни.

 

 

Таг
Back to top button
Close
Close