ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Британски научници: Масовното тестирање ќе биде неефикасно и скапо

Плановите на британскиот премиер Борис Џонсон за масовно тестирање на Ковид-19, што може да доведе до повторно отворање на големи делови од економијата, попозната како „Операција за лансирање на Месечината“, веројатно ќе бидат неефикасни и скапи, соопштија денеска британските научници.

Back to top button
Close
Close