Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Британски научници: Децата веројатно поподложни на новата варијанта на коронавирусот отколку на досегашната

Членовите на советничката група на британската влада НЕРВТАГ ​​тврдат дека децата најверојатно се поподложни на заразување со мутираниот коронавирус, во споредба со неговите претходни варијанти, но дека нема докази дека новата варијанта на вирусот е посмртоносна, објави Дејли меил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close