Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Британски министер: Белград и Лондон потпишаа документ против руско мешање

Министерот за одбрана на Велика Британија Бен Валас изјави дека за време на неговата посета на Србија, двете земји потпишале значаен договор со кој се спречува влијанието на Русија.

Back to top button
Close
Close