0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Британската Влада дозволи над 60.000 гледачи на Вембли за завршницата на ЕУРО2020

Дозвола над 60.000 гледачи да бидат присутни на трибините на стадионот „Вембли“ во Лондон за двата полуфинални, како и финалниот натпревар на ЕУРО2020, донесе денеска британската Влада

Back to top button
Close
Close