Svet.SlajderЕвропа

Британската полиција би можела да растура семејни божикни собири

Британскиот министер за регионална администрација и локална самоуправа, Роберт Џенрик, рече дека припадниците на органите на редот можат да растураат големи семејни собири за Божик, со оглед на тоа што е во нивна надлежност да обезбедат почитување на мерките за физичко дистанцирање.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close