ЕвропаЕвропа.Портал

Британската мутација во Данска откриена во речиси половина од позитивните тестови

Данска ја потврди британската мутација коронавирус во речиси половина од позитивните тестови во втората недела од февруари, изјави министерот за здравство Магнус Хеунике.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close