Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Британската агенција за медиуми ја повлече дозволата за емитување кинеска телевизија

Британската агенција за медиуми Офком денеска соопшти дека ја повлекла лиценцата за емитување на кинеската глобална телевизиска мрежа (ЦГТН) откако истрагата заклучи дека лиценцата всушност ја има Стар Чајна Медиа Лимитед, што е спротивно на прописите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close