0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Британија разгледува нови мерки поради мутацијата на Ковид-19

Британската Влада денеска ќе ги разгледа ограничувањата за Ковид-19 кои се на сила за да одлучи дали треба да се воведат уште построги мерки во повисоките делови на Англија, откако позаразен мутиран вид на вирусот ја зафати целата земја, најавија британските власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close