ЕвропаЕвропа.Портал

Британија прекина со продажба на својот проектант на чипови на американска компанија

Британската Влада ја запре продажбата на домашниот проектант на чипови АРМ холдингс на американската групација Нвидија, со цел да ги испита можните последици по националната безбедност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close