ЕвропаЕвропа.Портал

Британија и САД против руската кампања за дестабилизација на Украина

Велика Британија и САД цврсто се спротивставија на руската кампања за дестабилизација на Украина и ја повикаа Русија да ја деескалира ситуацијата, изјави денеска британскиот министер за надворешни работи Доминик Раб.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close