ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Британија го укина карантинот за вакцинираните повратници од Франција, Париз ја поздрави одлуката

Велика Британија го укинува карантинот за целосно вакцинираните патници кои се враќаат од Франција во Англија и Шкотска, потег што Париз веднаш го поздрави.

Back to top button
Close
Close