Svet.SlajderСветСвет.Портал

Британија го повика Израел да дејствува пропорционално, Германија го осуди Хамас

Британската Влада денеска оцени дека Израел мора да има сигурност дека израелските воени активности против Хамас се „пропорционални“ и изрази длабока загриженост за уривањето на канцелариите на медиумите и другите цивилни цели во Појасот Газа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close