Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Британија ја поддржа Чешка околу протерувањето руски дипломати

Велика Британија денеска даде „целосна поддршка“ на одлуката на чешката Влада да протера 18 руски дипломати, за кои смета дека се членови на разузнавачка служба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close