Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Британците денеска повторија дека сакаат измени на делови од договорот со ЕУ за Брегзит

Британската делегација во преговорите со ЕУ денеска во Брисел, на деветата рунда од преговорите меѓу двете страни за идните трговски односи, повтори дека сака измени на делови од договорот за напуштање на Унијата, познат како Брегзит.

Back to top button
Close
Close