0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

„Брисел тајмс“: По оној со Атина, Скопје сега се соочува со спор со Софија

„Брисел тајмс“ наведува дека во областа на судството и основните права, напредокот значително се разликува во споредба со минатата година, посочувајќи дека само Северна Македонија и Албанија, земји „кои со нетрпение чекаат да започнат пристапни преговори кон крајот на оваа година“, постигнале добар напредок, додека Србија и Црна Гора, единствените земји во регионот кои ги започнаа преговорите, не постигнале напредок во оваа област.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close