Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Брисел со нова стратегија за борба против климатските промени

Потпретседателот на Европската комисија, Франс Тимерманс, ја презентираше новата стратегија на неговата институција за борба и прилагодување кон климатските промени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close