0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Брисел не потврдува дека Мишел добил нон-пејпер од Јанез Јанша

Од вчера медиумите во регионот јавуваат за нон-пејпер што му го предал Јанез Јанша на Шарл Мишел во кој се наведува стратегија за “финализирање на распадот на поранешна Југославија“, меѓу другото преку поделба на Босна и Херцеговина, но и на Северна Македонија, Косово и Црна Гора.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close