Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Брисел нарача уште 200 милиони дози од вакцината на Фајзер

Европската Комисија нарачала дополнителни 200 милиони дози од вакцината на Фајзер/Бионтек, информираат од компанијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close