Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Брисел го суди Париз заради загадениот воздух

Европската комисија ја тужи Франција за непреземање мерки против загадување на воздухот, пренесува „Политико“. Комисијата се обратила до Европскиот суд на правдата затоа што Париз не успеал да ги заштити своите граѓани од лош квалитет на воздухот.

Back to top button
Close
Close