0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Брисел да ги засили евроинтеграциите на Балканот, со тоа ќе одговори на проектите за големи држави и нови граници

Европската Унија да ги засили евроинтеграциските процеси во регионот и на тој начин ќе даде одговор на проектите за големи држави и нови граници на Балканот, изјави вчера премиерот Зоран Заев. Во исто време, Центарот за европски политички студии, еден од највлијателните тинк тенкови во Брисел објави анализа на бугарско-македонскиот спор во контекст на ЕУ интеграцијата на Северна Македонија и предупреди дека вовлекувањето на идентитетските прашања, ЕУ може скапо да ја чини.

Back to top button
Close
Close